Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
افزایش وام ضروری بازنشستگان کشوری به 5 میلیون تومان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: با همکاری بانک صادرات تعداد تسهیلات وام ضروری این صندوق از ۳۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار فقره و مبلغ آن نیز از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش می یابد.
کد خبر: 2868
تاریخ خبر: 1397/04/16
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: با همکاری بانک صادرات تعداد تسهیلات وام ضروری این صندوق از ۳۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار فقره و مبلغ آن نیز از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش می یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: این صندوق دومین صندوق بیمه ای بزرگ کشوری با حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته است که از این تعداد ۵۶ درصد مربوط به آموزش و پرورش و فرهنگیان است.

تقی زاده با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری در دوره جدید مدیریتی و در راستای بهبود وضعیت بازنشستگان خدمات مختلفی ارائه می دهد، اظهار داشت: در حال حاضر در کنار جمعیت بازنشستگان کشوری، یک میلیون و 300 هزار شاغل کسور پرداز داریم که در این دوره تلاش می کنیم در حوزه های مختلف چون، معیشت، بیمه و درمان، سفر و... از بازنشستگان عزیز تحت پوشش حمایت کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه به طور متوسط ۱۹ درصد به حقوق بازنشستگان این صندوق در سال جاری اضافه شد، گفت: با این افزایش و نسبت به سال گذشته، متوسط حقوق بازنشستگان کشوری از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

تقی زاده یادآور شد: با افزایش های صورت گرفته، حداقل حقوق بازنشستگان کشوری با 30 سال سابقه به یک میلیون و 200 هزار تومان رسید که تنها 3 درصد از بازنشستگان صندوق حداقل بگیر هستند. براساس گزارش های صندوق امسال 82.5 درصد از بازنشستگان تحت پوشش، از افزایش حقوق در قالب همسان سازی برخوردار شده اند.

وی با اشاره به فراهم شدن مقدمات مناسب برای اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: با نشست های متعددی که با کمیسیون اجتماعی مجلس که هفته گذشته نیز این نشست به میزبانی صندوق برگزار شد در تلاش هستیم تا در این خصوص اتفاقات خوبی بیفتد. به هر حال آنچه مورد نظر در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان است، قانون مدیریت خدمات کشوری است که در این کمیسیون در حال بررسی است.

تقی زاده با اشاره به ارائه تسهیلات وام ضروری به بازنشستگان کشوری، گفت: با همکاری بانک صادرات تعداد تسهیلات وام ضروری این صندوق از ۳۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار فقره و مبلغ آن نیز از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش یافت که قرار است ثبت نام الکترونیکی آن از نیمه دوم امسال از طریق سایت صندوق به نشانی cspf.ir انجام شود.

وی با اشاره به اینکه این تسهیلات با اقساط 36 ماهه و با کارمزد 4 درصد ارائه خواهد شد، گفت: تلاش ما پرداخت وام به بخشی از بازنشستگان صندوق است که به هردلیل موفق به دریافت وام ضروری نشده اند. تا کنون 85 درصد بازنشستگان تحت پوشش از این تسهیلات در سال های مختلف استفاده کرده اند.

تقی زاده با اشاره به برنامه های این صندوق در حوزه سفرهای سیاحتی و زیارتی نیز گفت: تعداد سفرهای سیاحتی و زیارتی بازنشستگان صندوق در سال گذشته بیش از 106 هزار نفر بوده که امسال تمهیداتی اندیشیده شده تا این رقم به 200 هزار نفر افزایش یابد. یارانه سفر نیز به ازای هر بازنشسته و یک همراه از660 هزار تومان به 740 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به حمایت و راه اندازی تعاونی های چند منظوره، تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که با حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی خواهد شد، راه اندازی تعاونی های چند منظوره با هدف ایجاد کارآفرینی و اشتغال زایی برای فرزندان بازنشستگان است که به دنبال گرفتن تسهیلات مناسب برای بازنشستگان کشوری کارآفرین هستیم تا با این کار علاوه بر کمک به بازنشستگان تحت پوشش، به ایجاد اشتغال فرزندان آنان نیز کمک کند.

تقی زاده در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی بازنشستگان نیز گفت: این جشنواره با اهداف ایجاد مشارکت بیشتر بازنشستگان و توسعه ورزش همگانی در کاهش فقر حرکتی و افزایش شادی و نشاط در میان این قشر امسال در هفته تربیت بدنی با عنوان «جشنواره ملی فرهنگی ورزشی بازنشستگان» و با حضور نفرات برتر 31 استان در 5 رشته ورزشی در تهران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار تلاش می‌کنیم فدراسیون ورزش‌های کارمندی و بازنشستگان کشوری را ایجاد کنیم گفت: در حال حاضر قشر کارگران، فدراسیون خاص خود را دارند، اما کارمندان و بازنشستگان، فدراسیون ورزشی ندارند که امیدواریم این مهم با کمک وزارت ورزش و جوانان برای اولین بار اجرایی شود.

تقی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیمه تکمیلی درمان با هدف کمک به حفظ سلامتی و کاهش هزینه درمانی مورد توجه قرار دارد، اظهار داشت: این خدمت امسال در شکل جدیدتری انجام خواهد شد. تلاش ما این است که ضمن کاهش هزینه های سلامت، کیفیت درمان نیز در سطح بهتر و خدمات کیفی تری ارائه کنیم.

وی ادامه داد: از تمام ظرفیت های شرکت های بیمه ای برای خدمات بهتر و کیفیت مناسب با کمترین قیمت استفاده خواهیم کرد. صندوق بعد از بررسی و کار کارشناسی در این زمینه شرکت بیمه گری را انتخاب خواهد کرد که بیشتر نیازهای بازنشستگان را تامین کند.

وی همچنین از ایجاد خانه های امید در شهرهای بالای ۵ هزار نفر جمعیت خبر داد و گفت: نشاط افزایی و افزایش فعالیت و امید در میان بازنشستگان از طریق توسعه خانه های امید دنبال می شود و تلاش می کنیم اختیارات ویژه‌ای به کانون‌های بازنشستگی بدهیم و بخشی از امور بازنشستگان را به خصوص در خانه های امید را به این کانون ها تفویض کنیم.

تقی زاده با بیان اینکه بانک اطلاعاتی فرزندان بازنشستگان را ایجاد می‌کنیم، گفت: در این بانک، تخصص و تحصیلات آنها درج شده و تلاش می کنیم در بکارگیری نیرو در شرکت‌ها و بخش های زیرمجموعه، فرزندان بازنشستگان در اولویت قرار گیرند.

تقی زاده به ایجاد ساختار ضد فساد در بخش اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری نیز اشاره کرد و گفت: جلوی رانت‌ها را گرفته‌ایم و نگاه ما مدیریت در ساختمان شیشه‌ای و ایجاد شفافیت است. کاهش سفرهای خارجی و کاهش هزینه‌ها از جمله سیاست های مهم در این حوزه است که در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه از هیچ کاری برای افزایش امید به زندگی بازنشستگان دریغ نمی‌کنیم، پیشنهاد داد: اگر در حوزه ورزش، برنامه ای چون 90 وجود دارد، رسانه ملی می تواند برنامه ای در همین قالب و با عنوان 90 اجتماعی تولید کند که همه مسائل این حوزه از دیدگاه ها و منابع مختلفی به خصوص خود بازنشستگان طرح و بررسی شود.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir