Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
آمادگی شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی برای صادرات محصول به مکزیک
نشست مدیرعامل و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری با هیات تجاری مکزیک در خصوص بررسی فرصت های سرمایه گذاری و همکاری با شرکتهای تابعه این صندوق برگزار شد.
کد خبر: 3055
تاریخ خبر: 1397/07/15
نشست مدیرعامل و مدیران صندوق بازنشستگی کشوری با هیات تجاری مکزیک در خصوص بررسی فرصت های سرمایه گذاری و همکاری با شرکتهای تابعه این صندوق برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این نشست که با حضور مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی رئیس هیئت مدیره و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری، مدیران هلدینگ ها و تعدادی از شرکت‌های برجسته این صندوق با هیئت تجاری مکزیک برگزار شد گفت: ایران در روابط بین‌المللی خود تنها بر تجارت تکیه نمی‌کند بلکه خواستار گسترش سرمایه‌گذاری‌های مشترک با طرف‌های تجاری خود است و قطعا این نوع روابط از استحکام و دوام بیشتری برخوردار خواهد بود. بنابراین ما با توجه به روابط خوب دو کشور از اقدامات جدی تر و نشست های مختلف استقبال می کنیم تا فعالان اقتصادی مکزیک با همه ظرفیت‌های ایران به ویژه شرکت ها و نهادهای اقتصادی دولتی و خصوصی آشنا شوند.

تقی زاده گفت: ایران اقتصاد بزرگی دارد و تولید ناخالص داخلی آن در بین 20 کشور بزرگ دنیا قرار گرفته و در منطقه خاورمیانه نیز موقعیت برجسته ای دارد. ضمن اینکه ایران از عوامل تولید فراوان، نیروی کار جوان و زیرساخت‌های توسعه یافته و منابع طبیعی متنوع نظیر نفت و گاز برخوردار است. این ویژگی ها، فرصت و امکان بسیار خوبی برای کشورهای دوست فراهم می‌کند که از ظرفیت‌های ایران بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه یکی از استراتژی های دولت تدبیر و امید حمایت از سرمایه گذاری خارجی، گفت: موقعیت ایران در منطقه و روابط دوستانه ای که کشور ما با کشورهای همسایه و کشورهای مختلف در منطقه دارد می تواند زمینه های خوبی برای گسترش و توسعه همکاری ها و سرمایه گذاری ها میان کشورهای مختلف از جمله مکزیک فراهم کند.

تقی زاده تاکید کرد: بسیار خرسندم که در کشورمان میزبان نمایندگان کشوری هستم که جایگاه مناسبی در آمریکای جنوبی دارد و نقش فراوانی در حوزه اقتصادی می‌تواند ایفا کند. ایران و مکزیک می‌توانند همکاری های مشترک و مکملی را با یکدیگر انجام دهند. مکزیک یکی از کشورهای بزرگ دنیا از لحاظ اقتصادی است و ما نیز می‌توانیم از جایگاه و نقش مکزیک برای توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری استفاده کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ضمن معرفی دو شرکت آپادانا سرام و نفت ایرانول به هیأت مکزیکی برای سرمایه گذاری و توسعه فعالیت ها و همچنین صادرات محصولات به مکزیک، عنوان کرد: امروز فرصت سرمایه گذاری بسیار مناسبی در حوزه های مختلف فراهم است. ایران موقعیت خاص و استراتژیکی در خاورمیانه دارد و با بازار ۳۵۰ میلیون نفری منطقه مشارکت و تعامل دارد. بنابراین، بهره ‌برداری از ظرفیت های فراوانی که موجود است به نفع هر دو کشور ایران و مکزیک خواهد بود.

تقی زاده، صندوق بازشستگی کشوری را دومین صندوق بیمه‌ای ایران عنوان کرد و گفت: این صندوق در حوزه اجتماعی و اقتصادی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام می‌دهد و هم اکنون سرمایه‌گذاری‌های این صندوق در ۲۰۰ شرکت و شش هلدینگ بزرگ تابعه در حال انجام است. حوزه های حمل و نقل، گردشگری، صنایع غذایی، دارویی و کشاورزی، عمران و ساختمان، مالی و بانکی و همچنین نفت و انرژی از جمله حوزه‌هایی است که این صندوق در آن ها فعالیت می کند.

وی با پیشنهاد ایجاد کمیته مشترک میان ایران و مکزیک، گفت: نیاز است تا در این کمیته توجیهات فنی، اقتصادی و مالی برای سرمایه گذاری های مشترک در حوزه های مختلف بررسی کارشناسی و دقیق شود تا در نهایت پس از مشخص شدن بررسی های تخصصی، تفاهم نامه ها و قراردادهای همکاری در آینده نزدیک شکل گیرد.

تقی زاده گفت: فعل خواستن باید دو طرفه باشد و ما باید تلاش کنیم تا حرف ها به عمل تبدیل شود. صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت های تابعه آمادگی فروش محصولات متنوع خود را به مکزیک دارد و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir