Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
با اورهال و بازگشت به خدمت 4 فروند هواپیما محقق شد:
صرفه‌جویی 15 میلیون دلاری در هواپیمایی آسمان
با تلاش مهندسان هواپیمایی آسمان پروسه اورهال و بازگشت به خدمت 4 فروند هواپیما به اتمام رسیده و در آستانه ورود به ناوگان هوایی آسمان هستند.
کد خبر: 4236
تاریخ خبر: 1399/07/22
رییس هیات مدیره و مشاور عالی فنی و مهندسی مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرد: پیرو مصوبات هیات مدیره و همچنین به منظور استفاده بهینه از امکانات، بازگشت به خدمت هواپیماهای موجود بطور جدی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از هواپیمایی آسمان، شهاب آتش‌زای گفت: با تلاش مهندسان این شرکت پروسه اورهال و بازگشت به خدمت 4 فروند هواپیما به اتمام رسیده و در آستانه ورود به ناوگان هوایی آسمان هستند.

وی افزود: هواپیماهای مذکور با هزینه تقریبی ۵ میلیون دلار مجددا آماده بهره‌برداری شده‌اند. در صورتی که اگر قصد خرید این 4 فروند هواپیما را داشتیم، باید رقمی حدود 20 میلیون دلار برای این کار اختصاص می یافت.

به گفته وی، با اورهال این چهار فروند هواپیما به دست متخصصان آسمان حدود  15 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی تنها از این محل نصیب شرکت و کشور شده است.

آتش‌زای تاکید کرد: شرکت آسمان دارای پتانسیل های بالایی در زمینه تعمیر و نگهداری هواپیما بوده و در این راستا با تدوین برنامه استراتژی منسجم به دنبال افزایش توانمندی‌های فنی و بهینه‌سازی ساختار سازمانی هستیم.

از بحران کرونا سربلند بیرون آمدیم

رییس هیات مدیره و مشاور عالی فنی و مهندسی مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان در ادامه به برخی اقدامات این شرکت در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تدابیر اتخاذشده در هیئت مدیره موفق شدیم هزینه‌های جاری شرکت را بطور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش داده و با پرداخت به موقع حقوق و دستمزد، سرمایه‌های انسانی شرکت را نیز حفظ کنیم.

وی افزود: با برنامه‌ریزی مناسب و تغییر زمان بازرسی‌های دوره‌ای هواپیماها در ماه‌های اولیه سال جاری و در زمانی که بسیاری از شرکت‌ها به دلیل بحران کرونا در تعطیلی به سر می‌بردند، توانستیم ضمن رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی بازرسی‌های سنگین مربوطه را انجام داده‌اند و در حال حاضر هواپیمایی آسمان با حداکثر ظرفیت پروازی در حال خدمت‌رسانی است.

به گفته وی، در سایر بخش‌های شرکت نیز سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین مقررات مندرج در شیوه‌نامه ۱۹۰۰ سازمان هواپیمایی کشوری بصورت دقیق اجرا شد.

کاهش هزینه های ارزی شرکت

رییس هیات مدیره و مشاور عالی فنی و مهندسی مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان در ادامه از مدیریت بهینه منابع و کاهش هزینه‌های ارزی شرکت خبر داد و اعلام کرد: آمار بیانگر این واقعیت است که علیرغم افزایش تعداد هواپیماها در سال 98، هزینه‌های ارزی شرکت در حوزه تامین قطعات در مقایسه با سال 97 کاهش ۳۸ درصدی داشته و این امر نشان از برنامه‌ریزی‌های مناسب در این حوزه دارد.

وی معتقد است: با توجه به ایجاد زیرساخت‌های لازم، پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های ارزی مذکور در سال جاری در مقایسه با سال 98 نیز از کاهش چشمگیری برخودار شود.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir