Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
مدیرعامل مرکز نوآوری صبا اعلام کرد:
استقبال 100 تیم استارتاپی از رویداد صبانو/ "صبانو" نخستین رویداد شتابدهی در حوزه سالمندان
مدیرعامل مرکز نوآوری صبا از استقبال چشمگیر استارتآپ‌ها و تیم های خلاق و نوآور از «رویداد صبانو» به عنوان اولین دوره شتابدهی کسب و کارهای نوپا در حوزه سالمندی خبر داد.
کد خبر: 4366
تاریخ خبر: 1399/09/04
مدیرعامل مرکز نوآوری صبا (وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری) از استقبال چشمگیر استارتآپ‌ها و تیم های خلاق و نوآور از «رویداد صبانو» به عنوان اولین دوره شتابدهی کسب و کارهای نوپا در حوزه سالمندی خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، عادل دهدشتی، امروز (سه شنبه) با اشاره به استقبال استارتآپ‌ها از رویداد صبانو گفت: مهلت اولیه فراخوان این رویداد تا نیمه آبان ماه 99 بود که بر اساس درخواست مخاطبان، این زمان تا پایان آبان تمدید شد.

وی افزود: با پایان یافتن این مهلت، ایده های رسیده پس از بررسی ها و ارزیابی اولیه و تطبیق با محورهای رویداد شامل سلامت روانی و جسمی سالمندان، توان افزایی اجتماعی و اقتصادی و گردشگری، سرگرمی و اوقات فراغت سالمندان در فرآیند ارزیابی اولیه توسط داوران قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل مرکز نوآوری صبا در خصوص گام بعدی این جشنواره اظهار داشت: پس از ارزیابی اولیه، تیم هایی که به مرحله بعدی راه پیدا کنند، برنامه و پروژه استارتآپی خود را ارائه می کنند و داورانِ رویداد نیز بر اساس شاخص های تعیین شده، تیم های برگزیده را جهت حمایت و سرمایه گذاری معرفی خواهند کرد.

وی در خصوص معیارهای داوری نیز گفت: با توجه به محورهای ماموریت مرکز نوآوری صبا و همچنین موضوعات فراخوان، طرح هایی که پاسخگوی نیاز بازنشستگان و سالمندان مبتنی بر ایده های نو و بر پایه طرح مدون کسب و کار باشند، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

با پایان یافتن مهلت فراخوان رویداد صبانو، حدود 100 تیم استارت آپی و دانش بنیان در این رویداد شرکت کرده اند. از طرح های ارائه شده، 40 درصد در حوزه سلامت روان و جسم، 20 درصد در رابطه با گردشگری، 5 درصد در حوزه اوقات فراغت و 15 درصد نیز درباره سایر موضوعات مرتبط با حوزه بازنشستگان و سالمندان بوده است.

گفتنی است، مرکز نوآوری صبا وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ سرمایه گذاری آتیه صبا از شهریورماه امسال با هدف ارتقا زیست اجتماعی و بهبود زندگی سالمندان و بازنشستگان از طریق خدمات شرکت های استارت آپی، نوآور و دانش بنیان فعالیت های خود را آغاز کرد.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir